TJ Sokol Doubí – Sk Studenec 1:2 (0:0) KP U17 6.4. 2019

Sestava:Kochlík – Trejbal, Jezdinský, Korda, Pauček –  Jandura – Junek (Zikeš),Stránský, Kalenský,Synek – Cejnar

Ke druhému zápasu jarní části soutěže jsme jeli do Liberce na UMT Harcov. Jelikož je soupeř poslední v tabulce, předpokládali jsme klidný průběh utkání. Chtěli jsme si vyzkoušet variantu rozehry útočného autového vhazovaní a v poklidu si utkání užít. Jenomže jsme zapomněli, že se při zápase musí především běhat a bojovat. Hráči Doubí hráli jednoduchý fotbal založený na výborném brankáři, urostlém  stoperu, rychlém  utočníkovi a bojovnosti. Jednoduše nakopávali míč na naší polovinu a tam se o něj prali. Navíc asi od dvacáté minuty soupeř hrál jen v deseti hráčích.  Díky našemu špatnému pohybu se nám vůbec nedařila kombinace, místo abychom hráli po stranách,  snažili jsme se individuálně projít středem hřiště. Za celý první poločas jsme si vytvořili jednu jedinou šanci, kterou Cejny neproměnil.

O přestávce jsme hráčům důrazně vysvětlili, že takhle se fotbal hrát nedá.

Ze začátku druhé půle to vypadalo, že si borci naše slova vzali k srdci a po pěkné křídelní akci z 57. minuty, kdy si Trejby narazil s Junkrsem  a Jandys jeho přízemní centr s přehledem uklidil do sítě, jsme vedli 1:0. Soupeř se však po obdržené brance nezlomil a my jsem zas upadli do stereotypu z prvního poločasu. Trest přišel po našich dvouch zbytečných chybách v rozehrávce, kdy jsme soupeři nabídli míč za hranicí pokutového území a ten nás pěknou ranou zdálky potrestal a srovnal na 1:1. Do konce utkání chybělo 13 minut a nám se nic nedařilo. Pomohl nám až rohový kop ze 72.minuty, po kterém se míč odrazil na velké vápno a Miras ranou z voleje dal gól na 2:1. Do konce utkání jsme se však museli obávat o výsledek, ale ten se již nezměnil.

Doufám , že se hráči poučí a v sobotu předvedou daleko lepší výkon.