15 denní putování po Norsku

Na přelomu července a srpna se početná skupina orienťáků ze Studence, ale i z jiných okolních oddílů vydala na 15 dní do Norska. Trajektem z Německého Sassnitzu jsme se dostali na Skandinávský poloostrov, konkrétně do Švédska. Zde jsme se cestou stavili potrénovat na mapě z Mistrovstí světa 2016. Jedna zastávka nás čekala ještě v Norsku. Zamířili jsme do Osla, podívat se na skokanský můstek a biatlonový areál Holmenkollen. První část pobytu byla tréninková část, kterou jsme strávili poblíž města Vikersund. Bydleli jsme na farmě u jednoho Norského pána, který je nadšený orienťák, a tak nám doporučoval, která místa stojí za to vidět. Tréninkový týden provázela vedra, a tak jsme se každý den jezdili koupat do jezer.

Druhá část zájezdu byla výletová. Opustili jsme farmu a vyrazili na západ. Vzhledem k tomu, jak je Norsko rozlehlé, jsme strávili každý den 5h v autě, abychom viděli ta nejzajímavější místa Norska. Počasí už nebylo tak příznivé jako první týden. První dva výlety na horu Gausta a na Kjerag jsme tak absolvovali v doprovodu deště. Spali jsme ve stanech ve volné přírodě, jednu noc v kempu a jednu noc, když pršelo tak odvážlivci ve stanech a ostatní v autech. Déšť ačkoliv byl otravný, tak nám zařídil spoustu adrenalinu a dobrodružství. Další výlety už bylo hezčí počasí. Vyrazili jsme na Preikestolen, Trolltungu neboli Trolí jazyk (tůra 28km) a Národní park Jottunheimen, kde se nachází 29 nejvyšších hor Norska a nádherné jezero Gjende. Příroda v Norsku je prostě nepopsatelná, ale čas už nezbýval, a tak jsme jeli vše pobalit zpět na farmu a další den ráno už směr další trénink ve Švédsku a dále na trajekt a domů.

Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří se zůčastnili, za to že jsem si to s nima mohla skvěle užít a největší obdiv a velké díky patří Láďovi Hrubému za zorganizování zájezdu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.