Deštivá áčka a béčka

První závody podzimní části sezóny rozdělily závodníky opět na dvě party. Jedna půlka vyrazila až do Zlína na dva závody žebříčku A a ta druhá na Béčka a dva oblastní závody do Chocně.

Cesta do Zlína byla hodně dobrodružná oproti ostatním. V polovině cesty se nám porouchalo auto, a tak jsme museli řešit, jak se do Zlína dostaneme. Nakonec jsme si zajistili náhradní odvoz, ale bohužel někteří z nás již svůj start nestihli.

Závodilo se v docela kopcovitém terénu a smíšeném lese nedaleko obce Lukoveček. Spali jsme v tělocvičně ve Zlíně, kde jsme si došli i na dobrou večeři. V neděli ráno se běžela krátká trať. Po celou dobu závodu pršelo, a tak to v lese dost klouzalo. Nejlépe se dařilo Lukymu a Terce (16. a 13. místo)

Béčkaři běhali z větší části v kopcovitém terénu plném rýh a menších údolí. Les byl smíšený s hustou sítí cest.

V sobotu měli trať klasickou, na které se nejlépe dařilo Alešovi Mühlbachovi, který byl druhý v kategorii H18B. Barča Chrástová byla 5. v D12C, Majda Chrástová 9. v D14B

Nedělní krátká trať se nejvíce povedla opět Alešovi, který zvítězil ve své kategorii. Skvěle běžela taky Eva Linková, v kategorii D35D skončila druhá.