Štafetový víkend ve Zlíně

O prodlouženém víkendu na konci Září se ve Zlíně konaly hned tři závody štafet. Z našeho oddílu se závodit vydalo 6 dorostenců v čele s trenérem Láďou.

V pátek nás čekalo  Mistrovství republiky sprintových  štafet. Běželo se za krásného slunného počasí na sídlišti Jižní Svahy. Tratě byly moc povedené, jelikož nerozhodovala pouze fyzická zdatnost, ale díky schodům, průchodům a podchodům, také mapová připravenost. Závodníci dělali na trati spoustu chyb, které mnohdy vedly i k diskvalifikaci. Naše dorostenecká štafeta ve složení Majda Hrnčířová, Luky Link, Honza Rücker a Janča Kejmarová obsadila v nabité konkurenci 40 štafet (z toho 10 bylo diskvalifikováno) pěkné 14. místo.

V sobotu jsme se přesunuli o kousek dál na okraj Zlína, kde se běžel závod Českého poháru štafet. Běželo se v příměstském lese s docela velkým množstvím kopců. Na první úsek se v dorostenkách vydala Vanda Vávrová a zaběhla skvěle. Předávala Majdě na 8. místě. Nakonec holky skončily 15. a kluci si doběhli pro 10. příčku.

Ve volných chvílích odpoledne jsme prozkoumávali zajímavá místa Zlína například Baťův Mrakodrap s moc hezkým výhledem na město.

Neděle – další den a další závod Českého poháru štafet. Tentokrát jsme již opustili Zlín a vydali se do nedalekého Fryštáku. Nedělní závod se běžel ve smíšeném lese, který byl opět docela kopcovitý se strmými svahy a množstvím erozních rýh a tratě si pro nás připravil Michal Smola. Skvěle na prvním úseku běžel Vítek Štefan, který doběhl do cíle na šestém místě, ale bohužel po vyčtení čipu zjistil, že nemá všechny kontroly v pořádku. Honza na druhém úseku nic netušil a tak stále běžel na skvělý výsledek. Do cíle dorazil na třetím místě a Luky, který již věděl, že se jejich výsledek nepočítá, nic nevzdal a udržel třetí pozici. Dorostenky si o dvě příčky polepšily a doběhly 13.

Zapomenout nesmíme taky na výsledky Matouše Junka, který si se svojí štafetou v dresu Pražské Kotlářky v pátek doběhl pro 18. místo a v neděli pomohl štafetě svým super výkonem (6. na úseku) k pěknému 11. místu.